INWESTYCJE
REMONT SCHODÓW

W sierpniu 2015 r. zostały wyremontowane schody przy głównym wejściu do budynku szkoły i boczne przy wyjściu ewakuacyjnym. Na ten cel pozyskaliśmy pieniądze z funduszu sołeckiego. Dziękujemy mieszkańcom wsi Wola Żulińska i Żulin za zrozumienie i zdecydowali się przekazać część swoich funduszy na potrzeby szkoły. Koszt inwestycji: 12 000 zł. w tym 11 200 zł. – z funduszu sołeckiego, 800 zł. z budżetu stowarzyszenia

REMONT OGRODZENIA

W ramach inwestycji wymieniono ogrodzenie od strony drogi o dł. 80 mb , przestawiono bramę wjazdową oraz wycięto stare drzewa. Realizacja zadania przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa uczniów i pracowników przebywających na terenie szkoły.

MODERNIZACJA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wola Żulińska-Żulin-Zagrody-Czechów Kąt zrealizowało w 2014 roku projekt pt: „Modernizacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Celem głównym projektu było podniesienie jakości pracy jednego oddziału przedszkolnego przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Żulinie (gmina Łopiennik Górny) poprzez zakup dodatkowego wyposażenia, dostosowanie pomieszczeń oraz organizację placu zabaw dostosowanego dla dzieci 3-5 letnich.
W ramach inwestycji wykonano:
- wybudowano przyszkolny plac zabaw poprzez zakup i montaż nowoczesnego wyposażenia oraz wykonano ogrodzenie placu zabaw
- dostosowano toalety do potrzeb przedszkolaków poprzez zakup i montaż nowej armatury.
- doposażono oddział przedszkolny poprzez:
  • zakup wyposażenia do utrzymania czystości w pomieszczeniach
    • zakup mebli (stoliki, krzesełka, szafki)
      • zakup szafek do szatni
        • zakup wyposażenia zapewniającego bezpieczne warunki opieki nad dziećmi
          • zakup zabawek i pomocy dydaktycznych
            • zakup artykułów plastycznych
              • zakup sprzętu ICT, sprzętu audiowizualnego

Finansowanie:
                Całkowity koszt wykonania operacji wyniósł 71 181,33 zł i w całości dofinansowany został z Europejskiego Funduszu Społecznego.

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENI

W ramach zadania wykonano:
                1. Wyrównano teren.
                2. Wycięto stare drzewa.
                3. Odnowiono pomnik.
                4. Posiano trawę.
                5. Posadzono drzewka.
                6. Zmodernizowano boisko szkolne.
                7. Przestawiono elementy do gry w siatkę i kosza.
                8. Utworzono ogródek szkolny.
                9. Zrobiono 2 ławki.
                10.Zrobiono parking przed szkołą.

Wszystkie prace zostały wykonane w czynie społecznym przez członków stowarzyszenia.

Koszt materiałów potrzebnych do realizacji zadania wyniósł 1 000 zł i został sfinansowany z budżetu Stowarzyszenia.

PRZYSTANEK - ZAGRODY

Odnowienie przystanku w Zagrodach