Dzień chłopaka

Dzień chłopaka w oddziale przedszkolnym.

Wycieczka do Nadleśnictwa Krasnystaw

W dniu 29.09.2021r. uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żulinie udali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Krasnystaw. Pani Monika Krysiak, pracownik Nadleśnictwa Krasnystaw oprowadziła dzieci przez ścieżkę edukacyjną po Szkółce Borek, opowiadając o zwierzętach, owadach oraz drzewach liściastych i iglastych, które rosną w lesie. Pani Monika przybliżyła dzieciom na czym polega praca leśnika i zasady dobrego zachowania się w lesie. Na koniec spotkania odbyło się ognisko z kiełbaskami.

Dźwięki wolności z Fundacją PZU

Dźwięki wolności z Fundacją PZU 28 września 2021 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w kościele św. Bartłomieja w Łopienniku Nadrzecznym. W koncercie"Dźwięki wolności z Fundacją PZU" zaprezentowano polskie pieśni patriotyczne w autorskich aranżacjach, wzbogacone o kompozycje własne lubelskiego kompozytora i prezesa Stowarzyszenia Wschód Kultury - Aleksandra Resiaka. Była to oryginalna i ciekawa lekcja historii.

Kodowanie

Jesienne kodowanie w świetlicy szkolnej.

Czytamy bajeczki dzieciom

To pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie dzieci z oddziału przedszkolnego z bibliotekarką panią Dorotą Pawlas. W ramach akcji "Czytamy bajeczki dzieciom" dzieci wysłuchały fragmentu książki Asy Linda "Piaskowy wilk".

Sprzątanie świata

Dnia 17 września uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w 28. edycji akcji "Sprzątanie świata". Przed przystąpieniem do sprzątania, uczniowie zostali odpowiednio wyposażeni: w rękawiczki i worki. Po pracy dzieci obejrzały film o recyklingu.

Wizyta policjanta

Dnia 7 września w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Żulinie odbyło się spotkanie dzieci z policjantami z Posterunku Policji w Fajsławicach. Aspirant Krzysztof Cichosz przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się po jezdni, jak ważne jest noszenie ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Niektórzy uczniowie zadawali pytania oraz dzielili się swoimi doświadczeniami. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej wizyty.

NARODOWE CZYTANIE

3 września nasza szkoła wzięła udział w dziesiątej jubileuszowej edycji "Narodowego Czytania". Tym razem czytaliśmy "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Uczniowie i nauczyciele wysłuchali wybranych fragmentów dramatu, które prezentowały panie z KGW Zagrodzianki. Serdecznie dziękujemy Paniom za wspólnie spędzony czas.