Święto ziemniaka

W dniu 25 października bibliotekarka Filii Bibliotecznej w Woli Żulińskiej pani Dorota Pawlas wspólnie z uczniami i nauczycielami świętowała "Dzień Ziemniaka". W programie dzisiejszego spotkania znalazły się i edukacja, i rekreacja. Dzieci zapoznały się z historią ziemniaka i opowiadały o produktach, które z nich powstają. Uczestniczyły w "ziemniaczanych konkurencjach", zainspirowanych przez panią bibliotekarkę. Mogły wykazać się szybkością, celnością i zwinnością w zawodach typu: sadzenie ziemniaków czy rzut do celu. Rozstrzygnięto konkurs na największego ziemniaka: I miejsce Maja Wawrzyszuk II Nikola Szczołko III Fabian Oleszczuk Konkurs na najładniejszego ludzika z ziemniaka wygrała Wiktoria Szaron, II miejsce zajął Rafał Nizioł, a III miejsce zdobył Wiktor Adamczuk. Zgodnie z tradycją nie mogło też zabraknąć poczęstunku w postaci pieczonych ziemniaków z ogniska.

Wybieraj bezpieczną żywność

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS) - "Wybieraj bezpieczną żywność". Akcja ma na celu uświadomienie konsumentom jak istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności odgrywa nauka. Ma ona również pomóc konsumentom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących codziennych wyborów żywieniowych.

"Ilustracja do wybranej baśni lub legendy"

W piątek 22 października rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Ilustracja do wybranej baśni lub legendy". I miejsce zdobyła Julia Szczołko z kl. III, II -Filip Zwierzański z kl.I, a III -Wiktor Adamczuk z oddziału przedszkolnego. Gratulujemy!

Konkurs recytatorski

18 października uczniowie z naszej szkoły pojechali do Biblioteki Publicznej Gminy w Łopienniku Górnym na konkurs recytatorski „Jesienne Recytowanie” . Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało Jury w składzie: p. Joanna Radziszewska – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie, Dariusz Zawada – Gminny Ośrodek Kultury w Łopienniku Górnym oraz Grażyna Skrzypa – Biblioteka Publiczna Gminy w Łopienniku Górnym. I miejsce zajęła Julia Szczołko z kl. III, II miejsce Wiktoria Pukas z kl. III, a III Rafał Nizioł z kl. II.

Zdrowie na talerzu

Uczniowie kl.I- III stosują zasadę " W zdrowym ciele ,zdrowy duch " na przerwach i na zajęciach plastyczno- technicznych.

Zakrętki

22 października nasi najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego wsparli akcję zbierania zakrętek dla chorych dzieci. Udali się do pobliskiego serduszka na zakrętki przy remizie OPS w Żulinie.

Pani Jesień

"Pani Jesień" - zajęcia świetlicowe.

Przerwa na czytanie

#przerwanaczytanie
      8 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.