BEZPIECZNE FERIE

Dzień przed rozpoczęciem ferii zimowych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Wspólnie analizowaliśmy niebezpieczne sytuacje z jakimi mogliby spotkać się uczniowie. Mamy nadzieję, że zasady bezpieczeństwa na długo pozostaną w pamięci naszych podopiecznych.

WALENTYNKI

Poczta walentynkowa to doskonała okazja, aby wyznać miłość swojej sympatii ale też powiedzieć, że kogoś się lubi, szanuje... Co ważne, można zrobić to anonimowo (tylko najodważniejsi podpisują się imieniem, nazwiskiem, informują z której są klasy). W naszej szkole, tuż przed Walentynkami Samorząd Uczniowski przygotował skrzynkę na listy, do której uczniowie wrzucali kartki z życzeniami. W dniu 11 lutego przedstawiciele SU rozdali adresatom "Pocztę Walentynkową".

BEZPIECZNY INTERNET

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Bezpieczny Internet", obejrzeli filmy edukacyjne, rozwiązali test on-line dotyczący zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zrobili szkolną gazetkę. Do akcji włączyli się wszyscy nauczyciele, którzy propagują na zajęciach zasady bezpieczeństwa w sieci. Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu inicjowanie i rozpowszechnianie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Jego zadaniem jest również zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyka bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego korzystania z sieci. DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.

KIERMASZ

Uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w zbiórce pieniędzy na leczenie chorego Błażeja. Zbiórka ta polegała na zorganizowaniu, przez Samorząd Uczniowski Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żulinie, kiermaszu zabawek. Zebrane pieniądze zostały przekazane mamie Błażeja. Z informacji uzyskanej od Pani Justyny wiemy, że uczniom udało się zebrać 930,50 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali pomoc.

BEZPIECZNY INTERNET-KONKURS

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Bezpieczny Internet". I miejsce zdobyła Wiktoria Pukas z kl. III, II ex aequo zajęli Kacper Grzywaczewski i Eryk Adamczuk z oddziału przedszkolnego.

DZIEŃ NALEŚNIKA

Któż z nas nie lubi naleśników? Można je jeść na śniadanie, obiad i kolację. Smakują pysznie z powidłami, dżemem, serem, miodem, bez niczego, a także z wytrawnymi dodatkami. Dnia 2 lutego 2022 r. obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym Dzień Naleśnika, ulubione święto wszystkich dzieci. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak zrobić ciasto na naleśniki oraz poznały sposoby zwijania i składania naleśników. Na koniec odbyła się wspólna degustacja.