DZIEŃ MAMY

Dla wielu z nas to jeden z najważniejszych dni w roku - 26 maja to nie tylko data w kalendarzu. I choć kochać, szanować i dbać o mamę powinniśmy zawsze to jednak jest to fantastyczna okazja do tego, by móc zrobić wszystko, o czym marzą te osoby. Póki mamy możliwość, póki wciąż możemy okazać jej wsparcie, podziękować za życie, przeprosić za smutne chwile. Bo bliskość to coś, czego nie kupi się za żadne pieniądze? a tak naprawdę nic nie kosztuje ? Dlatego nasi uczniowie przygotowali akademię, którą uświetniły swoją obecnością mamy.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W dniu 23 maja gościliśmy Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy w Łopienniku Górnym Panią Grażynę Skrzypę i Pana Sławomira Franca, doktora nauk społecznych, emerytowanego policjanta i weterana Misji Pokojowej w Kosowie, pracownika naukowego Wydziału Politologii UMCS w Lublinie. W ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" Pan Franc przeczytał opowiadanie "Ale ja Cię nie znam" Dagmary Geisler. Serdecznie dziękujemy.

WYCIECZKA

Dnia 12 maja uczniowie NSP Żulin wybrali się na wycieczkę do pracowni garncarstwa w Jadwisinie. Pan Piotr Skiba oprowadził nas po pracowni i muzeum garncarstwa. Zapoznał nas z historią garncarstwa, tradycjami i technikami garncarskimi. Pokazał jak wyrabia się naczynia gliniane. Mieliśmy okazję samodzielnie polepić w glinie i ulepić swoje naczynia, które stanowią wspaniałą pamiątkę. http://garncarstwo.pl/

TYDZIEŃ BIBLIOTEK. DZIEŃ IV

Z książką mi do twarzy.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK. DZIEŃ III

Spotkanie z Gruffalo.

KONKURS RECTYTATORSKI

W dniu 10 maja w Bibliotece Publicznej w Łopienniku Górnym odbył się gminny konkurs recytatorski pt."Wiosenne Recytowanie wierszy Marii Konopnickiej".  Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów z klas 0 - III: Wiktoria Szaron, Wiktoria Pukas, Julia Szczołko, Fabian Oleszczuk, Dorota Studzińska, Bartłomiej Knap i Maja Kurzepa. Julia Szczołko zajęła II miejsce, Wiktoria Pukas III miejsce, Fabian Oleszczuk zdobył wyróżnienie, a Dorota Studzińska nagrodę specjalną. Gratulujemy!!!

TYDZIEŃ BIBLIOTEK. DZIEŃ II

„Biblioteka jest wielka przez swą gościnność i wiedzę w niej zawartą, a nie przez jej rozmiary." Rabindranath Tagore

TYDZIEŃ BIBLIOTEK. DZIEŃ I

Dnia 9 maja dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Bibliotekę w Woli Żulińskiej. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób można założyć konto czytelnicze, jak otrzymać kartę czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Spotkanie było zachętą do zapisania się do biblioteki.

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA