PODRÓŻE MAŁE I DUŻE

Uczniowie z klasy II zakończyli I moduł projektu CZYTAM Z KLASĄ.

DZIEN BABCI I DZIADKA

Moja Babcia ukochana bardzo pyszne robi dania. Od rosołu aż po ciasta, zawsze smaczne są i basta! A i dziadzio dobrze przędzie, chociaż fajkę pali wszędzie, Zawsze bajki opowiada i do snu nas też układa. I dla babci i dla dziadka, życia ile miodu w plastrach! Niechaj płynie Wam bez dat, niechaj nam żyją 100 lat!

Profilaktyka chorób zakaźnych -szczepienia.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach dotyczących działań na rzecz zahamowania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 i profilaktyki zachorowań na inne choroby zakaźne, ze szczególnym uwzględnieniem roli szczepień ochronnych. Dzieci obejrzały film edukacyjny, wysłuchały bajki "Wirus" i dyskutowały na tematy dotyczące zdrowia, zachowań prozdrowotnych, odpowiedzialności za zdrowie własne i innych osób, pracy lekarza oraz szczepień ochronnych.

ZIMOWY PEJZAŻ

W czwartek 20 stycznia rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Zimowy pejzaż". I miejsce zdobyli: Eryk Adamczuk, Bartłomiej Knap, Fabian Oleszczuk i Wiktoria Pukas. II miejsce zdobyli: Nikola Szczołko, Wiktoria Matwiejuk, Dorota Studzińska, Fabian Matwiejuk i Julia Szczołko. III miejsce zdobyli: Miłosz Andryszczuk, Wiktoria Szaron i Rafał Nizioł. Gratulujemy!

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, czyli misia o "małym rozumku" ale "wielkim sercu". Święto ustanowiono na pamiątkę urodzin Alana Alexandra Milne'a, który był twórcą tej bajkowej postaci. Dzieci na całym świecie kochają tę postać. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne. W nasz ym oddziale przedszkolnym również postanowiliśmy uczcić to sympatyczne święto. Z wizytą przyszła do nas bibliotekarka Filii Bibliotecznej w Woli Żulińskiej pani Dorotę Pawlas, która przybliżyła nam historię Kubusia Puchatka. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jaka była historia powstania książki o przygodach Puchatka, a także wysłuchać fragmentu książki "Kubuś Puchatek". Rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe związane z Kubusiem i jego przyjaciółmi, oraz poczęstowały się "małym co nieco". Każdy dostał też kartkę z wizerunkiem misia do pokolorowania.

CZYTAMY BAJECZKI

To pierwsze w tym roku kalendarzowym spotkanie dzieci z oddziału przedszkolnego z bibliotekarką panią Dorotą Pawlas. W ramach akcji "Czytamy bajeczki dzieciom", pani Dorota dba o rozwijanie czytelnictwa u naszych najmłodszych uczniów. Czytając dziecku od najmłodszych lat sprawiamy, że zachowa ten dobry nawyk na całe życie i dzięki temu inwestujemy w jego rozwój. Dzieci jak zwykle z zainteresowaniem wysłuchały bajki czytanej przez bibliotekarkę. Już czekają na kolejną wizytę.